Dosje javnega naročila 005762/2019
Naročnik: MINISTRSTVO ZA JAVNO UPRAVO, Tržaška cesta 21, 1000 Ljubljana
Blago: Nakup DNS strežnika s funkcionalnostjo DNSsec in požarno pregrado
ZJN-3: postopek naročila male vrednosti
Vrednost naročila (pogodbe in dodatki z DDV): 156.251,50 EUR

JN005762/2019-W01 - Obvestilo o naročilu male vrednosti (NMV1), objavljeno dne 13.08.2019
JN005762/2019-ODL01 - Odločitev o oddaji oz. neoddaji naročila, objavljeno dne 10.09.2019
JN005762/2019-X01 - Obvestilo o oddaji naročila male vrednosti (NMV2), objavljeno dne 16.10.2019
JN005762/2019-Pog01 - Pogodba, objavljeno dne 11.11.2019
Zahtevek za revizijo

    JN005762/2019-W01 Obvestilo o naročilu male vrednosti (NMV1)
   Dodatna pojasnila

Oddelek I: Javni naročnik

Naročilo male vrednosti se oddaja na: splošnem področju
I.1 Ime in naslovi
MINISTRSTVO ZA JAVNO UPRAVO
Tržaška cesta 21
1000
SI041
Ljubljana
Slovenija
Tajništvo Direktorata za javno naročanje
gp.mju@gov.si
+386 14781880
+386 14788331

Internetni naslovi
http://www.mju.gov.si

I.2 Skupno javno naročanje
I.3 Sporočanje
Objava je hkrati razpisna dokumentacija: Ne
Razpisna dokumentacija je na voljo brezplačno za neomejen in celovit neposredni dostop na:
URL: http://www.djn.mju.gov.si/javna-narocila
Ponudbe ali prijave za sodelovanje je treba poslati elektronsko na URL: https://edrazbe.gov.si/edrazba-user
I.4 Vrsta javnega naročnika
Ministrstvo ali kateri koli drug nacionalni ali zvezni organ, vključno z regionalnimi ali lokalnimi pododdelki
I.5 Glavna področja dejavnosti
Javna uprava


Oddelek II: Predmet

II.1 Obseg naročila
II.1.1 Naslov
Naslov: Nakup DNS strežnika s funkcionalnostjo DNSsec in požarno pregrado
Referenčna številka dokumenta: NMVSTR-47/2018
II.1.2 Glavna koda CPV
Glavni besednjak Dopolnilni besednjak
48820000
II.1.3 Vrsta naročila
Blago
II.1.4 Kratek opis
Nakup DNS strežnika s funkcionalnostjo DNSsec in požarno pregrado
II.1.6 Informacije o sklopih
Naročilo je razdeljeno na sklope: Ne
II.2 Opis
II.2.1 Naslov
II.2.2 Dodatna(-e) koda(-e) CPV
Glavni besednjak Dopolnilni besednjak
48800000
48820000
II.2.3 Kraj izvedbe
SI041 - Osrednjeslovenska
Glavna lokacija ali kraj izvedbe:
II.2.4 Opis javnega naročila
Nakup DNS strežnika s funkcionalnostjo DNSsec in požarno pregrado
II.2.5 Merila za izbiro ponudbe
Cena ni edino merilo za oddajo naročila in vsa merila so navedena le v razpisni dokumentaciji
II.2.7 Trajanje naročila ali okvirnega sporazuma
Trajanje v mesecih: 39
To naročilo je mogoče podaljšati: Ne
II.2.12 Informacije o elektronskih katalogih
II.2.13 Informacije o sredstvih EU
Naročilo se nanaša na projekt in/ali program, ki se financira s sredstvi EU: Ne


Oddelek III: Pravne, ekonomske, finančne in tehnične informacije

III.3 Pogoji za udeležbo in pogoji ki se nanašajo na javno naročilo


Oddelek IV: Postopek

IV.1.3 Informacije o okvirnem sporazumu
IV.1.5 Informacije o pogajanjih
V postopek so vključena pogajanja: Da
IV.1.6 Informacije o elektronski dražbi
IV.2.2 Rok za prejem ponudb ali prijav za sodelovanje
29.08.2019   09:00
IV.2.6 Minimalni časovni okvir, v katerem mora ponudnik zagotavljati veljavnost ponudbe
Ponudba mora biti veljavna do 31.10.2019
IV.2.7 Način odpiranja ponudb
Datum in ura: 29.08.2019   09:30


Oddelek VI: Dopolnilne informacije

VI.2 Informacije o elektronskem poteku dela
Sprejeto bo elektronsko izdajanje računov.
Uporabljeno bo elektronsko plačilo.
VI.3 Dodatne informacije
Rok za sprejemanje ponudnikovih vprašanj: 20.08.2019   09:00
VI.5 Datum pošiljanja tega obvestila
13.08.2019

O odločitvi o javnem naročilu boste obveščeni, če odločitev ni bila objavljena pred vašo prijavo.


   Dodatna pojasnila
Datum objave: 26.08.2019   12:31
VPRAŠANJE
Spoštovani.

Prosimo za odgovor na sledeča vprašanja:
1. V opisu minimalnih zahtev za DNS strežnik s pripadajočimi SFP moduli, točka 2.8., naročnik določa, da mora imeti naprava strojno zaščito pred napadi na DNS, BGP, OSPF, NTP. Ali je z navedeno zahtevo skladna oprema, ki za zaščito pred napadi na DNS, BGP, OSPF, NTP ne uporablja ločenega in namenskega strojnega modula, pač pa jo izvaja iz osrednje procesne enote (CPU), pri čemer so performančne zahteve v celoti izpolnjene?
2. V opisu minimalnih zahtev za DNS strežnik s pripadajočimi SFP moduli, točka 1.3, naročnik določa, da mora biti naprava dostavljena s 1 SFP 1000Base-SX / 1000Base-T moduli (in tremi SFP 1000Base- multimode optičnimi moduli). Iz napisanega ni jasno, ali naj bo torej prvi SFP modul 1000Base-SX, ali 1000Base-T. Za preostale tri module sklepamo, da morajo biti SFP 1000Base-SX, saj je podana zahteva »multimode«.

Hvala in lep pozdrav.



ODGOVOR


1. Ponujen produkt je lahko brez ločenega, namenskega strojnega modula za zaščito, pri čemer so preformančne zahteve v celoti izpolnjene.

2. Vsi moduli naj bodo 1000Base-SX (1G multimode optični vmesnik ) ali 10GBase-SR (10G multimode optični vmesnik).