Dodatna pojasnila
Datum objave: 19.01.2021 13:40
1. Vprašanje:
Spoštovani!
Vljudno prosimo za odgovore na naslednje vprašanje. Hvala že v naprej.
2. SKLOP: EKOLOŠKA ŽITA, MLEVSKI IZDELKI IN KAŠE
2 Bio riž parboiled, pakiranje do 1 kg - ali lahko ponudimo bio dolgozrnati riž, saj parboiled bio riža ne najdemo na trgu? V kolikor je odgovor negativen, naročnika prosimo za informacijo, katero blagovno znamko je imel v mislih (zgolj informativno). Hvala
Lep pozdrav.
Odgovor:
2. SKLOP: EKOLOŠKA ŽITA, MLEVSKI IZDELKI IN KAŠE
Naročnik spreminja opis artikla na: »Bio dolgozrnati riž, pakiranje do 1 kg«.
Datum objave: 21.01.2021 14:23
2. Vprašanje:
Spoštovani,
zanima nas, če lahko ponudimo drugačna pakiranja oz. gramature, ki bi bila najboljši možen približek vašim iskanim, in ceno ustrezno preračunamo na iskano enoto mere?
Hvala za odgovor.
Odgovor:
Ne.
3. Vprašanje:
Spoštovani,
1. V RD, navajate 1x letno predložitev raznih analiz. Prosimo navedite, "samo na
zahtevo naročnika" se predloži vse kar naštevate. Pogosto se namreč dogaja, da imajo
naročniki to zapisano, in ponudniki pošiljamo analize in naročniki pa jih ne pogledajo. Za nas
predstavlja takšna zahteva kar precej dodatnega dela. Ni pa težava to poslati vedno kadar to
zahteva naročnik.
2. Po kolikšnem času se lahko spremenijo cene (npr. po preteku 12ih mesecev)?
3. Prosimo, da dodate k indeksu hrane, da se upošteva kumulativni indeks cen glede na vrsto blaga, ki ga ponudnik ponuja, npr. za meso, mleko, kruh, itd., ki ga uradno objavlja Statistični urad RS. Cene se gibljejo zelo različno glede na vrsto hrane. Menimo, da ni primerno, da damo v isti koš meso, mleko, kruh,... in tako računamo indeks. Radi bi se izognili temu, da smo vam primorani ponuditi višje cene kot bi jih, če bi bil indeks drugačen.
4. Ali se za izračun indeksa vzame začetno obdobje datum podpisa oz. začetek veljavnosti sporazuma npr. 01.03.2021 in končno obdobje 12i mesec po podpisu pogodbe npr. 28.02.2022 in je to % za izračun indeksa?
Hvala za odgovore.
Odgovor:
1. Naročnik izvaja interni nadzor na podlagi Smernic dobre higienske prakse za kuhinje vrtcev, v katerih nima posebej opredeljeno, da morajo ponudniki 1-krat letno predložiti poročilo oziroma izvide o rezultatih mikrobioloških in kemičnih analiz živil. Skladno z navedenim se v osnutku okvirnega sporazuma, ki je del razpisne dokumentacije predmetnega javnega naročila, v zadnjem (četrtem) odstavku 11. člena določba spremeni na: »Dobavitelj je dolžan naročniku ob vsakokratni zahtevi naročnika, temu posredovati poročilo oziroma izvide o rezultatih mikrobioloških in kemičnih analiz živil. Zahtevana dokazila mora dobavitelj dostaviti najkasneje v 30. dneh od pisne zahteve naročnika. Stroške nosi dobavitelj.
Objavljen bo čistopis razpisne dokumentacije.
2. Skladno s 4. členom Pravilnika o načinih valorizacije denarnih obveznosti, ki jih v večletnih pogodbah dogovarjajo pravne osebe javnega naročila (Uradni list RS, št. 1/2004) se cene lahko spremenijo po poteku 12- mesecev.
3. Po ponovni preučitvi naročnik izbranega indeksa ne bo spreminjal. Navedeni indeks zajema oziroma je primeren za vsa razpisana živila oziroma blago. Pravilnik o načinih valorizacije denarnih obveznosti, ki jih v večletnih pogodbah dogovarjajo pravne osebe javnega sektorja (Uradni list RS, št. 1/2004) naročniku dopušča možnost valorizacije denarnih obveznosti, torej gre za lastno presojo in odločitev naročnika, ali bo valorizacijo cen v okvirnem sporazumu za obdobje trajanja omogočil ali ne. Prav tako navedeni pravilnik določa, da se v pogodbi kot podlaga za valorizacijo denarnih obveznosti lahko uporabi indeks cen življenjskih potrebščin, ki pa v primerjavi z izbranim kumulativnim indeksom cen za hrano zajema širši nabor blaga in storitev.
4. Skladno s 6. členom Pravilnika o načinih valorizacije denarnih obveznosti, ki jih v večletnih pogodbah dogovarjajo pravne osebe javnega naročila (Uradni list RS, št. 1/2004) se valorizacija denarnih obveznosti, ki temelji na povišanju indeksa cen hrane lahko prvič izvede šele po poteku enega leta od sklenitve pogodbe oz. okvirnega sporazuma in ko kumulativno povečanje tega indeksa cen preseže 4 % vrednosti, šteto od preteka enega leta od sklenitve pogodbe oziroma okvirnega sporazuma. Povišanje cen lahko znaša največ 80 % povišanja indeksa cen hrane.
Če je sporazum sklenjen 1. 3. 2021, morajo biti cene fiksne do 28. 2. 2022, od takrat naprej pa se lahko izračunava kumulativno povečanje indeksa cen hrane, ki ga objavlja Statistični urad RS.
5. Vprašanje
Spoštovani,
ali vam lahko ponudimo spodnje:
7 Bio pšenični zdrob, pakiranje do 1 kg ali lahko pirin to je stara vrsta pšenice
17 Bio bučno seme, pakiranje do 200 g ali lahko 250g
Odgovor:
2. sklop: Eko žita, mlevski izdelki in kaše:
Pod 7: Ne. Razpisana sta namreč oba artikla.
Pod 17: Naročnik spreminja opis artikla na »Bio bučno seme, pakiranje do 250 g«.
Naročnik bo objavil popravek obrazca Popis blaga.